Bezpośrednie korzyści
z używania EDI

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

EDI jest technologią, która w naturalny sposób oszczędza czas i pieniądze. Potrzeba przetwarzania informacji przez człowieka jest zredukowana do minimum, ponieważ procesy translacji, konwersji i transportu danych są automatycznie wykonywane przez komputer i odpowiednie oprogramowanie. Wymiana dokumentów w stosunku do metod klasycznych jak poczta, jest nieporównywalnie szybsza, dzięki czemu na przykład znacznie szybciej możemy się dowiedzieć kto posiada pożądany przez nas towar, złożyć zamówienie i otrzymać jego potwierdzenie.

 


Zminimalizowane ryzyko błędu

Elektroniczny transfer danych eliminuje konieczność kopiowania danych z jednego papierowego dokumentu na inny lub ręcznego wprowadzania danych do aplikacji biznesowej. W typowym zleceniu zakupu, człowiek przepisuje informacje z formularza papierowego przynajmniej jeden raz. Przy pomocy EDI polepszona dokładność osiągana jest na kilka różnych sposobów:

  • Dane elektroniczne wyprowadzane są zazwyczaj z bazy danych, gdzie zostały już poddane uprzedniemu zatwierdzeniu (sprawdzeniu).
  • Dokumenty elektroniczne przesyłane są precyzyjnie bez względu na ich rozmiar. Jeżeli transmisja dużego dokumentu nie okazuje się skuteczna, użytkownik może natychmiast wywołać procedurę retransmisji.
  • Nawet jeżeli dokument elektroniczny przetwarza wielu różnych uczestników, z których każdy dodaje dane do istniejącego dokumentu, i tak żaden nie ma możliwości zmiany poprzednio wprowadzonej informacji.

 


Polepszona gospodarka towarami

Szybka wymiana dokumentów i prawie zerowe szanse popełnienia błędu pozwalają realizować zamówienia o wiele szybciej. Specjalne programy nie pozwalają na pozostawienie firmy z "pustym magazynem". Mogą one wskazywać momenty, w których należy zainteresować się dostawą danego artykułu i u kogo go zamówić. Ponieważ programy nie kierują się intuicją, a używają zaawansowanych technik analizy danych, dają gwarancję, że w magazynie nigdy nie zabraknie żadnego z towarów i żaden nie będzie zalegał w nadmiarze.

 


Powiększenie rynku odbiorców

Ogromna ilość wielkich przedsiębiorstw o zasięgu światowym stosuje już Elektroniczną Wymianę Danych. Dla mniejszego kooperanta wdrożenie EDI jest więc dużym plusem, a czasem wręcz biletem do Wielkiego Biznesu, gdyż niektórzy z potentatów wprost wymagają stosowania EDI. Nie należy się ani temu dziwić, ani z tym walczyć, gdyż potentaci rynku bez EDI zostaliby zasypani przez dokumenty i zniszczeni finansowo przez sztaby ludzi potrzebnych do ich obróbki.

W celu poprawnego funkcjonowania witryny, używamy plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.